Ana sayfan Yap   Favorilerine Ekle   E-Posta   Tavsiye Et   İletişim 
Bugün : 20 Temmuz 2018   
 
 
 

Ana Sayfa

Haberler

Forum

F.Galeri

Üyeler

Sms

Z.Defteri

Video

Mp3

Canlı Y.yurt

Linkler

Radyo

YesTube
 
Forumdaki Son Cevaplar : SİTEMİZİN ALAN PARASINI YATIRARAK SİTEMİ..(MalatyaHaber) SAİME ÖZGÜR VEFAT ETTİ..(Yesilyurt) HASAN HÜSEYİN ÖZTÜFEKÇİ VEFAT ETTİ..(onbasioglu) İBRAHİM GÜRER VEFAT ETTİ..(Yesilyurt) HAYRETTİN KELEŞ VEFAT ETTİ..(Yesilyurt) İFAGAT KORKMAZ VEFAT ETTİ..(onbasioglu) VAHAP ÖNAL VEFAT ETTİ..(onbasioglu) HASAN GÜRER VEFAT ETTİ..(Yesilyurt) AYDINLATMA LAMBALARI..(onbasioglu) AHMET BAYRAM İNCİ VEFAT ETTİ..(onbasioglu)
Dalbastı Kirazı Ne Mutlu Türküm Diyene !
Menü
İstatistikler
Üyeler
Son üyemiz : MalatyaHaber
Bugün : 0
Dün : 0
Onay bekleyen : 0
- Kayıtlı üye : 2034

Aktif Üyeler
 Aktif üye yok..
Sitede aktif
Üye : 0
Misafir : 1
Toplam : 1
Rekor : 71 kişi 21.05.2017 09:54:44

Site sayacı
Bugün Tekil : 30
Bugün Çoğul : 30
Bugün Toplam : 60

Dün Tekil : 64
Dün Çoğul : 64
Dün Toplam : 128

Genel Toplam : 7407274
Anket
Sitemizde Radyo Yayını Olmasından Memnunmusunuz?
Evet (79 %)
Hayır (20 %)
1265 - Katılım
( Sonuçlar )
Reklam
Hava Durumu
Malatya
TARİHİMİZE SAHİP ÇIKALIM
Bu yazara ait yazılar | Tüm yazarlar

BÜYÜK TÜRK TARİHİ… ORTA ASYA’DAN BAŞLAYAN VE BUGÜNE KADAR GELEN ŞANLI GEÇMİŞİMİZ VE ŞANLI ECDAD… PEKİ, BUNUN NE KADARININ FARKINDAYIZ VE NE KADARINI BİLİYORUZ?  NERDEYDİK, NELER YAPTIK, NELER YAŞADIK, NE MÜCADELELER VERDİK VE EN ÖNEMLİSİ ŞİMDİ NEREDEYİZ, NE YAPIYORUZ?

ORTA ASYA’DAN GÖÇ ETTİK VE TARİH 1071’İ GÖSTERDİĞİNDE ALPARSLAN DEDEMİZ AÇTI ANADOLU’NUN KAPILARINI. MEDENİYET BEŞİĞİNE VE BÜYÜK ZENGİNLİKLERİN YATAĞINA YERLEŞTİK. DAHA SONRA BEYLİKLERİMİZ AKABİNDE GELEN BÜYÜK OSMANLI İMPARATORLUĞU VE MUTLU SON OLAN CUMHURİYETİMİZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ. 16 DEVLET YIKTIK 17. SİNİ KURMAKTAN HİÇ ÇEKİNMEDİK. ÇÜNKÜ ŞANLI ECDAD HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ YİNE TAM BAĞIMSIZLIK DEDİ… SAYISIZ ŞEHİDİMİZ “YA İSTİKLAL, YA ÖLÜM” DEDİ VE YÜRÜDÜ GÖZ GÖRE GÖRE… BU MİLLET, BU BAYRAK, BU VATAN VE BU DİN İÇİN FAZLASI DEĞER HİÇ ŞÜPHESİZ.  BU ŞEHİTLERİ VERDİK, VERİYORUZ VE VERMEYE DE DEVAM EDECEĞİZ.

BU VATAN, BU TARİH ELBETTE BİZİM VE ELBETTE BİZLER SAHİP ÇIKACAĞIZ. BU VATAN İÇİN, BU MEMLEKET İÇİN MESAİ YAPIP MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ. TARİHİMİZİN VE COĞRAFYAMIZIN GÜZELLİKLERİNİN İDRAKİYLE SÜRECEK BU MÜCADELE. BİZİ KİMSE BİZDEN DAHA İYİ BİLMEMELİ. ÇANAKKALE’DEKİ RUHU UNUTMADIK, SAKARYA’DAKİ O EMSALSİZ DAYANIŞMA VE İNANCI. SİZ GENÇLERİMİZ; TARİHİMİZİ SADECE DERS MAKSATLI İNCELEMEYİNİZ. SİZLERDEN İSTİRHAMIM, LÜTFEN ARAŞTIRINIZ. ARAŞTIRDIĞIMIZ İNSANLAR; DEDELERİMİZ, BÜYÜKLERİMİZ, ATALARIMIZ. BUNU BİR VAZİFE BİLİNCİ İLE DEĞİL, İŞTAHLI BİR İSTEKLE ARAŞTIRINIZ. ARAŞTIRINIZ VE GÖRÜNÜZ Kİ SAKARYA’DA, ÇANAKKALE’DE BİZDEN NİTELİK VE NİCELİK ANLAMINDA ÜSTÜN OLAN DÜŞMANI NASIL ALT ETTİK. BU VATANI ATALARIMIZ HANGİ ŞARTLAR ALTINDA MÜDAFAA EDEREK BİZLERE EMANET ETTİ. EMANET DİYORUM ÇÜNKÜ GERÇEKTEN ÖYLE. SİZLERDEN OLACAK NESLE BİR EMANETİNİZ. ZİRA SİZLERE, SİZLERDEN ÖNCEKİ NESİL EMANET ETTİ. BU EMANETE BİLGİLİ BİR TARZ İLE SAHİP ÇIKINIZ. 1071 DEN BU YANA BU TOPRAKLARA SAHİP ÇIKMAK İSTEYEN ÇOK MİLLET OLDU. AMA ALLAH’IN SEVDİĞİ KULLARIZ Kİ BU TOPRAKLAR BİZE EMANET EDİLDİ. ANADOLU DA TÜRK TARİHİ İŞLENDİĞİ GÜNDEN BUGÜNE KADAR SAYISIZ HESAPSIZ ÇOK OYUN OYNANDI VE OYNANMAYADA DEVAM EDİYOR. VE DÜNYA KURULU OLDUĞU MÜDDETÇE DE BU OYUNLAR ÜZÜLEREK TAHMİN EDİYORUM Kİ DEVAM EDECEKTİR. YAKIN TARİHLERDE MUTLAK SURETLE VAKIF OLDUĞUNUZ BİR TAKIM OLAYLAR MEVCUT. 1980 ÖNCESİ EMPERYALİST GÜÇLERİN DAYATMALARI VE ÇİRKİN OYUNLARIYLA TOPLUM YOK YERE İKİYE BÖLÜNDÜ. DAHA SONRA MEZHEP TARTIŞMALARI İZLEDİ BUNLARI… DAHA SONRA IRKÇILIK… BUNLARIN HEPSİ ANADOLU DA HÜKÜM SÜRMEK İSTEYEN SÖMÜRGE ZİHNİYETİN BİRER OYUNUDUR… BUGÜN KAPI KOMŞUMUZ OLAN İNSANLARI BİZLERE KIŞKIRTARAK, ÖBÜR YANDAN DA EVLATLARINIZ ŞEHİD OLUYOR DİYE YÜCE MİLLETİMİZİ KIŞKIRTARAK İNSANLARI YOK YERE BİRBİRİNE DÜŞMAN EDİYORLAR. SÖZÜM ONA FARKLI OLAN BU İKİ IRK'A BİRBİRİYLE HASIMLIĞI EMPOZE EDİLİP DURULUYOR. ANCAK BİR HASIMLIĞI YOK AKSİNE HISIMLIĞI VAR TABANDA FARKLI OLMAYAN BU İKİ IRKIN. LÜTFEN BUNLARI UNUTMAYALIM. GEÇMİŞTE BÜYÜK SALDIRILARDA OMUZ OMUZA OLAN BİZLERDİK. YİNE KARŞIMIZDA OLAN ONLAR. GEÇMİŞTEKİ OYUNLARI UNUTMAYALIM. VE BU OYUNLARIN NETİCESİNDE MADDEN VE MANEN ZARAR GÖREN BİZLERİZ. GEREKSİZ KAVGALARIN NETİCESİNDE GELEN İHTİLAL SONUÇ 50 YIL GERİLEME. NİCE BEYİNLER VE AYDINLAR YILLARCA HAPİSHANEYE. SON 30 YILLIK SÜREÇTE TERÖR KAYNAKLI OTUZBİN ŞEHİT VE 300 MİLYAR DOLAR MALİ KAYIP. BİZİ BİZLE KIRIP ZENGİN OLMAYA ÇALIŞAN SÖMÜRGECİ SENARİSTLER...

BUNLARI ANLATIRKEN GEÇMİŞE DÖNÜK BİR YAŞAM MANTIĞI ÇIKARILSIN DİYE DEĞİL. ŞEYH ŞEMAL’İN “GEÇMİŞİNİ BİLMEYEN, GELECEĞİNİ NE TANIR” VECİZESİ ANLATIYOR ASLINDA HERŞEYİ. GEÇMİŞİMİZİ GÖRÜP, ATAYI, ECDADI BİLİP GELECEĞİMİZE YÖN VERECEĞİZ. TÜM OYUNLARIN BİLİNCİNDE BU VATAN, BU MİLLET, BU BAYRAK VE BU DİN İÇİN MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ.  ULU ÖNDERİMİZ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN “MEVZU VATAN İSE GERİSİ TEFERUATTIR” VECİZESİNDEKİ AŞK İLE VATANIMIZI SEVİP,  “HATTI MÜDAFAA YOKTUR, SATH-I MÜDAFAA VARDIR VE BU SATIH DA BÜTÜN VATANDIR” VECİZESİNDEKİ KORUMA İÇGÜDÜSÜYLE VATANIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ. VE UNUTMAYACAĞIZKİ BU ŞANLI TARİH, BU ŞANLI ECDAD VE BU TOPRAKLAR ÜSTÜNDEKİ TÜM MÜKEMMEL DEĞERLER BİZİMDİR, BİZİM KALACAKTIR. HEPİNİZİ SAYGI İLE SELAMLAR, MUTLU, HUZURLU YARINLARI YÜCE YARADANDAN NİYAZ EDERİM.

 

 


 Yazar : Fatih GÜRCÜ | Okunma : 1377 | Yorum ( 0 ) | Tarih: 25.12.2009 | Oy:  | Oy ver | Arkadaşına Gönder |

Üyelik
Kullanıcı Adı :
 
Şifre :
 
Güvenlik :
 229862
Güvenlik :
 
Hatırla :
 
   

» Yeni Kayıt !
» Şifremi Unuttum !
Bilgi
Merhabalar. Web sayfamıza hoş geldiniz. YEŞİLYURT İlçemiz Malatya İli merkezine 9 Km. uzaklıkta adı gibi yeşil ve bir o kadar da güzel bir ilçedir. İlçemiz özellikle DALBASTI kirazıyla, bunun yanında yine çeşit çeşit meyveleri, birbirinden güzel mesire yerleri, Malatya nın en modern sosyal - spor tesisleri ve çay bahçeleriyle ünlüdür. Tarihi ve günümüz mimari yapılarıda Yeşilyurt a ayrı bir hava katmaktadır. İlçemiz Malatya merkeze en yakın ilçedir. Bu nedenle özellikle bahar ve yaz mevsimlerinde Malatya merkez ve çevre illerden gelen ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşmaktadır. Yaz mevsiminde yolunuz Malatya dan geçerse mutlaka ilçemize uğrayıp DALBASTI KİRAZIMIZIN tadına bakın. İnanın Pişman olmayacaksınız... İlçemize gelirken sakın fotoğraf makinalarınızı yanınıza almayı unutmayın.
Köşe Yazıları

Tülin GENÇ

KISA ZAMAN İÇERSİNDE YAŞANAN MUTLULUKLAR

Fatih GÜRCÜ

BİZİ KİMLER YETİŞTİRDİ?

GENÇ BAKIŞ H.Y.B

"ÖĞRETMEN YÜREKTİR"
Saat
Takvim
« Haz Temmuz
Pz Sl Çs Cm Ct Pa
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Döviz Kuru
Alış
1 EUR : 4.2595 YTL
1 USD : 4.8230 YTL
Satış
1 EUR : 4.2877 YTL
1 USD : 4.8317 YTL
Son Dakika
Google'da Ara
..Buraya Yaz..
Kuşadası Escort
Bu Sitedeki Yazı ve Resimler İzinsiz Kullanılamaz Her Hakkı Saklıdır.2004© Copyright Yesilyurt Web Te@m
Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi/kuruma ait olacaktır. yesilyurtunsesi.com sitesinde yayınlanan materyaller kişilere aittir. yesilyurtunsesi.com ile bir ilgisi yoktur. yesilyurtunsesi.com sadece materyallerin yayınlanmasına müsaade eder. Bu Site MSAJANS Sponsorluğu ve YEŞİLYURT BİLGİSAYAR'ın Teknik Desteğiyle Yayınlanmaktadır.
Aspsitem
Bu sayfa: 0,31 saniyede yorumlandı.